דבר המנכ"לית

חברות וחברים יקרים,
שנת הפעילות בגבעת חביבה התחילה, והקמפוס מלא בתלמידות ותלמידים, מורות, חברי וחברות צוות, לומדי ולומדות ערבית מדוברת  ומבקרים בגלריה של המרכז המשותף לאומנות. בית הספר הבינלאומי שהחל את שנתו הרביעית התרחב ומכיל היום גם את כיתה י' שהצטרפה לקהילה  היהודית-ערבית - בינלאומית התוססת של בית הספר. בכך הוא הפך לתיכון תלת שנתי מלא.

לאחר כמעט שנתיים בצל הקורונה של פעילות לא סדירה ובעיקר מקוונת, ניתן לנו סוף סוף לקיים פעילות חינוכית ותרבותית יחד, פנים אל פנים. לאחר השנה האחרונה שהיתה קשה ומתאגרת ביחסי יהודים-ערבים בישראל לאור אירועי מאי והמלחמה בעזה, אנו רואים גידול מרשים בהתעניינות בתי הספר בתוכניות החינוך המשותף שלנו, במפגשים ובסמינרים הדו-לאומיים. אחרי שנתיים בהן פעלנו בחוסר ודאות פוליטי ותקציבי וללא תקציב ממשלתי ברור, אנו עומדות על סף אישור תקציב המדינה ומקוות ופועלות בכנסת ובממשלה על מנת שממשלת ישראל תגדיל את תמיכתה בחינוך לחיים משותפים ובתוכניות המקדמות שוויון עבור אזרחי ישראל הערבים.
משבר האלימות בחברה הערבית, שחצה כל גבול והגיע סוף סוף ללב הציבוריות הישראלית, דוחף את ממשלת ישראל לפעול בנושא. אנו בגבעת חביבה, מגבשים תוכניות חינוכיות בנושא האלימות ותרבות הגישור, ומשתפים פעולה עם משרדי ממשלה הנועצים בנו במסגרת התוכנית הכוללת לטיפול בתופעת האלימות.


שנת 2022 יכולה להיות שנת מפנה ביחסי יהודים-ערבים בישראל, דווקא מתוך התהומות אליהן הגענו כחברה בשנת 2021. רוחות השינוי הפוליטי והחברתי, העובדה כי לראשונה יש ייצוג למפלגה ערבית בקואליציה ישראלית, והמציאות המראה כי החברה הישראלית ברובה המכריע הצליחה להתגבר על אירועי מאי ולחזור לעבוד ולחיות יחד במרחבים המשותפים, נותנת תקוה לקראת העבודה הרבה שעוד יש לנו לעשות כדי לבנות כאן חברה שוויונית, צודקת ובטוחה יותר לכולנו.


מיכל סלע  מנכ"לית    
ميخال سيلع مدير عام

לניוזלטר האחרון שלנו כאן