לימוד השפה הערבית ותרבותה במכון ללימודי ערבית בגבעת חביבה

המכון ללימודי ערבית בתוך המרכז היהודי- ערבי לשלום הוקם בגבעת חביבה בשנת 1963, במטרה להנחיל לתלמידיו את השפה והתרבות הערבית.

את תוכניות המכון סיימו עד כה אלפי בוגרים. רבים מהם עוסקים כיום בנושאים שונים הקשורים לשפה הערבית, הוראתה וחקירתה, וכן בהידוק הקשרים בין יהודים וערבים במסגרת ארגונים ותוכניות שונים הפועלים בישראל ומחוצה לה.

כמו כן המכון ללימודי ערבית פועל בשיתוף פעולה מלא עם משרד החינוך - החל בקיום הכנסים השנתיים למורים ולרכזים לערבית וכלה בימי העשרה לתלמידים.

מזה 57 שנה המכון מקיים מגוון של קורסי יום וערב, למתחילים ומתקדמים, ללימוד השפה הערבית. משך הקורסים נע בין יום בשבוע שנתי לחמישה חודשים רצוף.

יחודו של המכון הוא בגישה להוראת השפה הערבית – השפה נלמדת כחלק ממערך שלם של הוראת התרבות הערבית, כאשר המטרה לשפר את החיים המשותפים עם דוברי השפה הערבית. 

כל אחד מהקורסים משלב בהוראה מדיה עכשווית: סרטים, סדרות, שירים וחדשות. כמו כן, סיורים להכרת האוכלוסייה הערבית.

הלומדים נחשפים למפגשים עם אוכלוסייה ערבית החל מהמורים המלמדים במכון , העובדים המנהלים במרכז, העובדים הכלליים בגבעת חביבה, הסטודנטים מהאוניברסיטה הפתוחה וממכללת אלקאסמי, וכלה במפגשים בטיולים עם נותני השירות – הנהגים, המלינים, עובדי המסעדות וכמובן המדריכים, קבוצות תלמידים בבתי ספר.

לסיכום, המכון ללימודי ערבית הינו הוותיק ביותר בארץ ובעל הניסיון הרב ביותר.

האני מאמין – למידת השפה כמספרת תרבות תגשר על המכשולים ותוריד חששות.

הדרך האידיאלית – הוראת השפה הכתובה במקביל לשפה הדבורה.

יצירת מפגש עם כמה שיותר דוברי השפה כשפת אם.

  • לרשימת כל הקורסים לערבית כאן

 

לפרטים נוספים נא להתקשר למזכירות המכון:

כמו-כן ניתן להתקשר אלינו לטלפון: 04/6309242 או 04/6309330

Arabic1@givathaviva.org.il