כדורגל למען השלום

כדורגל מחבר בין אנשים!חודש יולי התקיימה  קיטנת הכדורגל למען השלום החמישית בה השתתפו כ 70 ילדים יהודים וערבים מאזור ואדי ערה ומועצת מנשה. הילדים נחלקו לקבוצות מעורבות ושיחקו בטורנירים בקיבוץ מענית והשתתפו בפעילות דיאלוג מקרבת ובפעילויות בריכה ומשחקים. טקס הסיום התקיים באדיבות קיבוץ מצר במגרש הכדורגל של הקיבוץ . שגרירויות קנדה גרמניה ואוסטריה באו לתמוך במשחקי הגמר ואף שלחו דיפלומטים לשחק במשחק ראווה. בחודש יולי התקיימה קיטנת הכדורגל למען השלום החמישית בה השתתפו כ 70 ילדים יהודים וערבים מאזור ואדי ערה ומועצת מנשה

פעילות ספורטיבית  מקצועית וחברתית מסוג זה יש בה לא רק הנאה רבה של פעילות קיץ אלא היא גם בעלת חשיבות רבה עבור עתיד ילדינו. אנו מודים לתמיכה הקהילתית האזורית של עסקים  יהודים וערבים וכן קיבוצים מהסביבה שנרתמו ואפשרו את קיום הקייטנה וכמובן לארגון Soccer for Peace  על תרומתו הנדיבה.

 

למעונינים לקבל פרטים לקייטנה בשנה הבאה ניתן לפנות לזכריא מחמיד במייל: mahameedzakaria@yahoo.com 


 

 

בקייטנת כדורגל לשלום של גבעת חביבה, ערבים ויהודים משחקים כדורגל ביחד, ובונים הווה ועתיד משותפים. קייטנת כדורגל לשלום בגבעת חביבה מקדמת חיים משותפים על ידי הבאת בני נוער יהודים וערבים יחדיו כדי להתמקד בתשוקה משותפת: כדורגל. באמצעות משחק יחד ותקשורת אחד עם השני בפעילויות גיבוש מונחות, הילדים מפריכים דעות קדומות וחווים אפשרות של שיתוף מהנה של מטרות, פעילויות, וידידות אחד עם השני.

 

מאז 2015, ילדים יהודים וערבים נפגשים לחוויה של קייטנת מגורים הכוללת כדורגל, דיאלוג תרבותי ופעילויות חברתיות. מדי שנה מתחלקים החניכים לקבוצות מעורבות של יהודים וערבים, כל קבוצה על שם נבחרת של מדינה אחרת שתומכת בקייטנה. כל קבוצה, בראשות מאמנים ומדריכי נוער יהודים וערבים, בוגרי תוכניות הדו-שיח הדו-לאומיות של גבעת חביבה (ימ"י, בעיניים אחרות, פנים אל פנים), מבלה את ימי המחנה יחד, כאשר הילדים לומדים להכיר אחד את השני, משתתפים בפעילויות חברתיות ותרבותיות, ומשחקים כדורגל.

 

הקייטנה מסתיימת בטורניר בין הנבחרות, משחק ראווה עם נציגי שגרירויות של מדינות תומכות, משחק הגמר וחלוקת פרסים וגביעים. באירועי הסיום בשנה שעברה השתתפו נציגים מארה"ב, קנדה, גרמניה וארגנטינה.

 

ראיון עם דקל ואחמד, שני מאמנים מהקייטנה

 

תמונות מהקייטנה השנה יועלו בקרוב. בינתיים ניתן לראות מספר תמונות בכתבה זו.

 

צפו בתמונות מהקייטנה ב- 2017


צפו בתמונות מהקייטנה ב-2016


צפו בתמונות מהקייטנה ב-2015